Android 6.1’in Çıkış Tarihi ve Bazı Özellikleri Belli Oldu.
Google’ın mobil işletim sistemi Android için kısa süre önce yayınlanan Marshmallow sürümünden sonra, şimdi Android 6.1 çıkış tarihi ve bazı özellikleri belli oldu bile.

İlk olarak Google tarafından Nexus cihazlar ve LG,Samsung, Sony gibi OEM üreticilerin birkaç modeli için yayınladığı Android 6.0 güncellemesinin ardından, son olarak aldığı güvenlik güncellemeleriyle Anroid 6.0.1 Marshmallow sürümüne kavuşan Marshmallow, önümüzdeki yaz geniş çaplı bir güncellemeyi almaya hazırlanıyor.

Bir Google çalışanı tarafından da teyit edilen yeni sürümün numarası Android 6.1 olacağı netleşirken, henüz isminin yine Marshmallow mu yoksa Android N altından mı devam edeceği belirsizliğini koruyor.

Sağlam kaynaklardan edinilen bilgilere göre Google, Android 6.0 Marshmallow sürümünde hayata geçirdiği gelişmiş uygulama izni sistemini yeniden elden geçirmekle uğraşıyormuş. Bu adıma sebep olarak ise uygulama izinlerinden oluşan bazı güvenlik endişeleri olduğu söyleniyor.

ANDROİD 6.1 MARSHMALLOW

Bir Google Pixel takımı çalışanının yaptığı yorumdan esinlenen söylentiler, yeni Android 6.1 sürümünün önümüzdeki yıl Haziran ayı içerisinde yayınlanacağına işaret ediyor. Büyük ihtimalle Marshmallow ismini koruyacağına işaret eden kaynaklar, yayınlanma tarihinin ise artı eksi oynayabileceğini ekliyorlar.

 

Yazar: admin

1980 Üsküdar'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. :) Edindiğim tecrübeler ve teknoloji'ye olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. huseyinerol.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

3 thoughts on “Android 6.1’in Çıkış Tarihi ve Bazı Özellikleri Belli Oldu.

  AliHan

  (21 Ağustos 2016 - 14:36)

  İnşallah daha performanslı olur.

  Barış

  (30 Ağustos 2016 - 23:00)

  Wifi batarya tüketimi fazla olmasa bari

   admin

   (30 Ağustos 2016 - 23:10)

   Batarya tüketimi olacaktır, işletim sistemi daha cok çalışacak ve işlemci zorlanacağı için batarya tüketimi olcaktır ama yeni cıkan modellerde tüketim daha az olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.