Samsung’dan İos Müjdesi!
Samsung, geçtiğimiz yıl sonunda verdiği sözü nihayet tutuyor; iOS kullanıcılarının beklediği desteği sunmaya başlıyor!

Samsung, akıllı saat yoluna Gear S ile çıkmış ve ilk modelini yalnızca kendi ekosistemi içinde tutmayı seçmişti. Sonra bir sonraki modelinde bu inadından vazgeçen Samsung, yeni akıllı saati Gear S2’yi Android kullanan tüm akıllı telefonlara açarak, kullanıcı kitlesini genişletti. Şimdi ise daha büyük bir adım geliyor: Samsung, geçtiğimiz yılın sonunda yaptığı duyuruyu gerçeğe çeviriyor, iOS’a destek vermeye başlıyor.
Daha önce de bununla ilgili bilgiler ortaya çıkmıştı. Hatta Samsung geçtiğimiz sene Gear S2 için bu yılın ilerleyen zamanlarında iOS desteği getireceğini müjdelemişti. Fakat bu konu bir giz perdesi ardına çekilmişti. Ancak görünüşe göre Samsung bu konuyu tozlu raflardan geri indiriyor.
Açıklanan bilgiye göre Samsung, Gear S2 iOS beta programını başlattı. 19 Eylül’de sonlanacak olan program kapsamında Gear S2 ve Samsung’un akıllı bilekliği Gear Fit 2’nin iPhone’larla uyumlu olması sağlanacak. Buna göre iOS 8.4 ve üzeri çalıştıran tüm iPhone’larla Gear S2 kullanılabilecek.

 

 

Yazar: admin

1980 Üsküdar'da gözlerimi açtığım hayatıma, Türkiye'de devam ediyorum. :) Edindiğim tecrübeler ve teknoloji'ye olan sevgim, beni yazmaya teşvik eden bir hal aldı. Bilgiye olan açlığım ise araştırmacı kişiliğimi öne çıkardı. huseyinerol.com adresi ise şimdiye kadar edindiğim ve edinecek olduğum bilgileri, sizlerle paylaşmam için iyi bir aracı. Yazılarımı sizlerle paylaşmaktan büyük bir keyif alıyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.