Anasayfa / Android / Android 6.1’in Çıkış Tarihi ve Bazı Özellikleri Belli Oldu.

Android 6.1’in Çıkış Tarihi ve Bazı Özellikleri Belli Oldu.

Google’ın mobil işletim sistemi Android için kısa süre önce yayınlanan Marshmallow sürümünden sonra, şimdi Android 6.1 çıkış tarihi ve bazı özellikleri belli oldu bile.

İlk olarak Google tarafından Nexus cihazlar ve LG,Samsung, Sony gibi OEM üreticilerin birkaç modeli için yayınladığı Android 6.0 güncellemesinin ardından, son olarak aldığı güvenlik güncellemeleriyle Anroid 6.0.1 Marshmallow sürümüne kavuşan Marshmallow, önümüzdeki yaz geniş çaplı bir güncellemeyi almaya hazırlanıyor.

Bir Google çalışanı tarafından da teyit edilen yeni sürümün numarası Android 6.1 olacağı netleşirken, henüz isminin yine Marshmallow mu yoksa Android N altından mı devam edeceği belirsizliğini koruyor.

Sağlam kaynaklardan edinilen bilgilere göre Google, Android 6.0 Marshmallow sürümünde hayata geçirdiği gelişmiş uygulama izni sistemini yeniden elden geçirmekle uğraşıyormuş. Bu adıma sebep olarak ise uygulama izinlerinden oluşan bazı güvenlik endişeleri olduğu söyleniyor.

ANDROİD 6.1 MARSHMALLOW

Bir Google Pixel takımı çalışanının yaptığı yorumdan esinlenen söylentiler, yeni Android 6.1 sürümünün önümüzdeki yıl Haziran ayı içerisinde yayınlanacağına işaret ediyor. Büyük ihtimalle Marshmallow ismini koruyacağına işaret eden kaynaklar, yayınlanma tarihinin ise artı eksi oynayabileceğini ekliyorlar.

Hakkında Hüseyin EROL

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR ?

Android 7.0 Nougat ile gelen 7 büyük yenilik

Android 7.0 Nougat ile birlikte Google, birçok değişiklik sunuyor. 22 Ağustos tarihinde Nexus cihazları ve General …

3 Yorumlar

  1. İnşallah daha performanslı olur.

  2. Wifi batarya tüketimi fazla olmasa bari

    • Batarya tüketimi olacaktır, işletim sistemi daha cok çalışacak ve işlemci zorlanacağı için batarya tüketimi olcaktır ama yeni cıkan modellerde tüketim daha az olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir