Anasayfa / Bilgisayar / Chrome’a sürpriz bir özellik geliyor.

Chrome’a sürpriz bir özellik geliyor.

Google’ın web tarayıcısı Chrome yakında kavuşacağı Bluetooth özellikleriyle bakın neler yapmanızı sağlayacak?Bluetooth cihaz desteği sayesinde bu cihazları Chrome içerisinde herhangi bir uygulamaya ihtiyaç duymaksızın kontrol edebileceksiniz. Bununla birlikte destek henüz ilk geliştirme aşamalarında olduğundan, yeni ürünlerle bir süre karşılaşmayabiliriz.

Yine de teknolojiyle yapılabilecek olanlar heyecan verici. İşlev, Bluetooth cihazlarınınChrome ile (veya aksi yönde) iletişim kurabilmesine izin veriyor ve tamamen çevrimdışı olarak çalışabiliyor. Böylece cihazlarınızı kontrol etmek için birweb sayfası açmak zorunda kalmıyorsunuz. Chrome’daki Bluetooth desteğinin en önemli avantajlarından biri ise donanım üreticilerinin tek bir Android veya iOSuygulaması yerine birden fazla cihazda çalışabilen web uygulamaları oluşturabilmeleri. Bu, Windows Phone ve Blackberry gibi telefonların bile Bluetooth cihaz desteği alacağı anlamına geliyor.

chip.com.tr’nin haberine göre Chrome’un geliştiricilere özel Bluetooth desteğini içeren sürümü şu an sadece ChromeOS ve Android 6.0’da çalışıyor. Mac, Windows ve Linux sürümlerinin daha sonra geleceği söyleniyor.

Hakkında Hüseyin EROL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir