Anasayfa / Bilgisayar / Windows 10 Lisans Anahtarınızı Yedekleyin

Windows 10 Lisans Anahtarınızı Yedekleyin

Windows 7 veya Windows 8.1’den Windows 10’a geçenlerin çoğunda lisans anahtarları değişmiş durumda. Peki diyelim ki oldu da bilgisayarınızı formatlamak zorunda kaldınız ve Windows 10 formatı atıcaksınız. Ancak formattan sonra bilgisayarınızın veya ürünle birlikte gelen ürün anahtarını girdiğinizde o ürün anahtarı Windows 10’a uyumlu olmadığı için kabul görmeyeceğinden ya lisanslayarak kullanacaksınız ya da tekrardan lisansı elinizde olan işletim sistemnini kurup ve o sistemi Windows 10’a yükseltme yapmak zorunda kalıcaksınız. Bu da demek oluyor ki 2 kat fazla zahmet.

Bütün bunlarla uğraşmamak ve Windows 10 ürününüzün orjinal lisansını öğrenip bir yere not edebilmek için bu programı indirip çalıştırmalısınız. Daha sonra bu program aracılığı ile Windows 10’unuzdaki ürün anahtarını öğrenebilirsiniz.

ProduKey uygulaması Windows lisans anahtarınızı kolayca bulabiliyor ve daha sonra yaşamanız muhtemel sıkıntılara da çare bulmuş oluyor. ProduKey, bilgisayarınızda yüklü tüm programların ürün anahtarlarını bulabiliyor. Oldukça sade bir arayüze sahip olan bu uygulama, çok hızlı bir şekilde ekstra bir işleme gerek duymadan birkaç saniye içerisinde ürün anahtarlarını görüntüleyebiliyor.

ProduKey uygulamasının penceresinde uygulamalarınızla ilgili gerekli tüm bilgileri görebiliyorsunuz. Ürün adı, ürün kimliği, ürün anahtarı, kurulum klasörü, servis paketi, bilgisayar adı ve düzenlendiği tarih gibi önemli detayların hepsini bir yere not almanız mümkün olabiliyor. Bu lisans bilgilerini “.txt, .csv., .html” formatında kaydetmeniz ya da bir yere not alarak daha sonra sorulduğunda kullanmanız mümkün. Windows 8.1 ile çalışan bu uygulama Windows 10 üzerinde de sıkıntı yaratmıyor.

İNDİR

Hakkında Hüseyin EROL

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir